dodano dnia: 2023-12-18

O nas

Dowiedz się o nas więcej

Zespół „ATTONARE” wywodzi się z parafii św. Franciszka z Asyżu w Komprachcicach. Obecnie działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury pod kierownictwem Lindy Wencel. Zespół Attonare istnieje od 1996 roku. Na początku swej działalności ubogacał liturgie mszy Św. Następnie zaczął wyjeżdżać z nabożeństwami, koncertami i misteriami do parafii w kraju i zagranicę. Brał udział w wielu festiwalach i przeglądach piosenki religijnej.

Osiągnięcia zespołu to m.in. Nagroda GRAND PRIX na festiwalu „Corda Cordi”- Brzeg 2005, Grand Prix w 2006 roku w Szymiszowie, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej Kairos w Warszawie (pod patronatem Prymasa Polski). Rok później na tym samym Festiwalu zespół otrzymał wyróżnienie, a w 2008 roku znalazł się znowu w czołówce i zdobył II miejsce. Ponadto w październiku 2007 roku zespół otrzymał tytuł „Zasłużony dla Gminy Komprachcice”.

W 2009 roku zespół odniósł kolejne sukcesy, II miejsce na XV OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. ks. KAZIMIERZA SZWARLIKA, I miejsce na IX Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Brzeg 2009, II miejsce na Festiwalu Pieśni Religijnej CORDA CORDI Brzeg 2009 i wychodzi do szerszego grona odbiorców z Misterium Męki Pańskiej pod tytułem „OTO JA JESTEM Z WAMI”, m.in. daje spektakl w Filharmonii Opolskiej.

Attonare jest również współorganizatorem Przeglądu Piosenki Religijnej w Komprachcicach pod hasłem „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu”, który organizowany jest już od 1998 roku. W rejestr swojej działalności wpisał także wiele koncertów charytatywnych dla osób niepełnosprawnych oraz hospicjów (Domowe Hospicjum dla dzieci w Opolu). Znaczącym dla zespołu było nagranie w 2002 roku płyty „Radosną pieśnią uwielbiajmy Pana” a w 2003 „Kolędy Attonare”.

W 2006 roku, w którym przypadło 70-lecie kościoła parafialnego oraz 10-lecie istnienia zespołu zespół oddał w ręce wszystkich ludzi pierwszą autorską płytę. Treści zawarte w utworach, które są własnymi kompozycjami z własną aranżacją wypływają z głębi serc młodych ludzi, pragnących zachęcić człowieka do refleksji nad własnym życiem, a przede wszystkim przez wspólny śpiew oddać cześć Maryi oraz Bogu Stwórcy Ziem Temu, Który Trwa.